ارائه نسخه فارسی در جیمیل

گوگل که مدت ها زبان فارسی را فقط در جستجوگر خود داشت، مدتی است که زبان فارسی را در محصولات آنلاین خود نیز ارائه میکند. از این جمله می توان سرویس های گوگل پلاس و جیمیل را نام برد که پشتیبانی از زبان فارسی را اضافه کردن اند. هم اکنون جیمیل ۵۴ زبان دنیا را پشتیبانی می‌کند و گوگل در صدد است تا کلیه زبان های بزرگ دنیا را در سرویس های خود داشته باشد تا کاربران بیشتری را جذب کند.
اگر شما یا کسی که می‌شناسید به زبان فارسی صحبت می‌کند، می‌توانید زبان Gmail را در صفحه تنظیمات Gmail با استفاده از منوی کشویی زبان‌ها به زبان فارسی تغییر دهید.
 
  • وارد حساب Gmail خود شوید.
  • بر روی نماد چرخ دنده بالای صفحه و سپس «تنظیمات Mail»‏ (Mail settings) کلیک کنید.
  • زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر Gmail» ‏(Gmail display language)  در بخش «زبان» (Language) انتخاب کنید (لیست زبانها ترتیب الفبایی ندارد).
  • روی «ذخیره تغییرات» (Save Changes) کلیک کنید.
 
هنگامی که تنظیمات زبان را در حساب Gmail خود بر روی دسک‌تاپ به‌روزرسانی کردید، همان تغییرات در حساب Gmail موبایل شما (Gmail for Mobile) هم اعمال می‌شوند. نسخه موبایل Gmail هم، که از طریق مرورگر وب روی موبایل یا رایانه لوحی (تبلت) شما قابل دسترس است، امکانات زبان فارسی را فراهم کرده است (البته نیاز به پشتیبانی فارسی در سیستم‌عامل شما دارد).
 
 
ناگفته نماند که حتی اگر زبان را به فارسی تغییر دهید، باز هم می‌توانید نامه‌ها را به هر زبان دیگر بخوانید و بفرستید. 
/ 0 نظر / 13 بازدید