جشنواره وبلاگ های کتابداری و اطلاع رسانی

انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی کتابداران ایران (ادکا) و با حمایت پرشین بلاگ جشنواره وبلاگ های کتابداری و اطلاع رسانی را به همراه مسابقه وبلاگ نویسی در 16 بهمن ماه سال جاری برگزار میکند.

هدف از این جشنواره و مسابقه هم اندیشی، شناخت پتانسیل ها و فعالیت ها صورت گرفته در این حوزه و تولد وبلاگ های جدید در حوزه های تخصصی کتابداری و اطلاع رسانی و حوزه های وابسته است.


از صاحبان وبلاگ ها (شخصی، سازمانی، دانشجویی و گروهی)، و نویسندگان آثار پژوهشی (مقالات، پایان نامه ها، کتاب، طرح های پژوهشی) در موضوع وبلاگ دعوت می شود در این جشنواره شرکت نموده و آثار خود را از طریق وب سایت ثبت نمایند.

farakhan.png (493×274)

توجه آثار و وبلاگ هایی در جشنواره شرکت داده خواهند شد که پیش از تاریخ برگزاری جشنواره، تولید و تا به امروز روزآمد شده باشند و وبلاگ‌هایی در بخش مسابقه شرکت داده خواهند شد که از 15 مهرماه بر اساس محورهای تعیین شده متولد شده باشند.


کاربران می‌توانند علاوه بر کسب آخرین اخبار و اطلاعات درباره جشنواره و مسابقه، به تفکیک در بخش مسابقه و جشنواره شرکت نموده و بدین منظور امکان ثبت نام برای کاربران تفکیک فراهم شده است. همچنین کاربران می‌توانند از طریق ثبت نام در خبرنامه جشنواره از آخرین اطلاعات و اخبار با خبر شوند.

لازم به ذکر است کاربرانی که مایل به شرکت در بخش جشنواره هستند می‌بایست، علاوه بر ثبت نام، نسخه فیزیکی آثار خود را (به شکل سی دی یا چاپی) به آدرس انجمن ارسال نمایند.

farakhan_2.jpg (493×274)

 

محورها و بخش‌های جشنواره

- مقوله های جدید کتابداری و اطلاع رسانی

- سازماندهی اطلاعات، مجموعه سازی

- مطالعات آرشیوی و نسخ خطی

- کتابخانه های دیجیتالی

- فتوبلاگ پادکست ویدئوکست

- طنز و خاطره نویسی در کتابداری و اطلاع رسانی

- جامعه اطلاعاتی سواد اطلاعاتی رفتار اطلاعاتی

- خدمات مرجع و اشاعه اطلاعات

- مسائل نظری کتابداری و اطلاع رسانی

/ 0 نظر / 12 بازدید